ESL og nye NM-medaljer

Andre helgen i februar ble ESL arrangert i Trondheim samtidig som flere av våre medlemmer var på NM i Halden.

Euro Super League

Paracurling

Her i Trondheim tok vi i mot landslagene til Norge, Sverige, Skottland og Italia som del av deres forberedelser til VM som går i starten av mars. Våre medlemmer Geir Arne Skogstad og Mia Larsen Sveberg var som vanlig med på det norske landslaget og fikk spille på hjemmebane. Alle lag møtte hverandre to ganger i løpet av helga. Norge ble til slutt ble nummer tre, bak Sverige på tie-break, mens Italia tok førsteplassen. På fredagen fikk vi også besøk av NRK som lagde en reportasje til Midtnytt. Innslaget kan ses på NRK Nett-TV (spol til 05:45): https://tv.nrk.no/serie/distriktsnyheter-midtnytt/sesong/202502/episode/DKTL98020725.

Dette var siste turnering før Mia og Geir Arne reiser til Skottland for å representere Norge i VM for både lag og mixed doubles. Vi ønsker dem lykke til!

NM 2025

Lag Ramsfjell feirer sølv i NM
Foto: Norges Curlingforbund

Trondheim Curlingklubb stilte med to lag i årets NM. Lag Ramsfjell med Magnus Ramsfjell, Martin Sesaker, Bendik Ramsfjell og Gaute Nepstad tok gull i både 2022 og 2023, og tok sin andre strake sølvmedalje i år etter en tett og spennende finale mot Lag Høstmælingen. Lag Ramsfjell vil nå rette fokus mot VM som går av stabelen 29. mars i Canada. Vi ønsker også dem masse lykke til i VM!

Lag Bjørnstad i herreklassen besto av Ingebrigt Bjørnstad, Johan Herfjord, Marcus Wolan og Eirik Øy representerte også TCK og endte på 5. plass.

Lag OCE Bjørnstad tok sitt andre strake gull i dameklassen etter fire poeng i siste omgang av finalen. Lag OCE Bjørnstad representerte Oppdal CK, men har mye av treningshverdagen i Leangen Curlinghall.

Les mer om NM på forbundets sider og se alle resultater på curlingresultater.no.

Vi gratulerer alle med et godt gjennomført NM!

Gå til nyhetsarkivet